Area residents graduate from Clarion University

CLARION The following students graduated from Clarion University of Pennsylvania in May:

Clarion

Leonardo Aiello, BSBA Marketing, summa cum laude

Samantha Bauer, MED Education: Mathematics Concentration

Joseph Bazzone, BS Integrative Studies

Sarah Bendal, BS Biology, magna cum laude

Douglas Bonk, BS Integrative Studies

Prince Brooks, BS Information Systems, magna cum laude

Tiffany Bunch, BS Nutrition and Fitness, cum laude

Thomas Csorba, BS Computer Science

Dylan Cyphert, BS Integrative Studies: Communication Concentration

Jenne Fingado, ASN Nursing

Elizabeth Frketich, BA Anthropology, cum laude

Samantha Hartle, BSN Nursing, magna cum laude

Parker Hinderliter, MS Applied Data Analytics

Jesse Hughes, BSED Early Childhood/Special Education, cum laude

Bailey Lewis, BSBA Real Estate

Emily Logue, BSED Early Childhood Education, magna cum laude

Kelsey Martin, BSN Nursing

Lydia Massa, BSBA Management

Erica Miller, BSBA Management

Alivia O'Brien, BS Speech Pathology and Audiology

Jose Olivas, BSBA Accounting, cum laude

Hannah Phillips, BS Biology, magna cum laude

Jacob Rice, BS Computer Science, cum laude

Evelyn Spencer, BS Integrative Studies

Kenneth Staub, BS Integrative Studies: Library and Information Studies Concentration, magna cum laude

Breyona Wagner, BSN Nursing, summa cum laude

Jordan Zuck, BFA Art: Graphic Design Concentration

Cooksburg

Kayce Bobnar, BS Psychology, magna cum laude

Fairmount City

Rachel Millis, BSED Early Childhood Education, cum laude

Korban Snyder, BS Integrative Studies

Abigail Young, ASN Nursing

Foxburg

Tierra Page, BS Integrative Studies

Fryburg

Kelsey Siegel, BS Rehabilitative Sciences

Knox

Bryce Altman, BSN Nursing

Timothy Hynes, BS Integrative Studies

Morgan Krieger, BS Mathematics: Financial Mathematics & Actuarial Science, magna cum laude

Tasia McCullough, BS Integrative Studies

Laura Smith, BSN Nursing, magna cum laude

Reese Stiller, BSBA Management, cum laude

Meghan VanEpps, BSN Nursing, magna cum laude

Alyce Wedekind, BSN Nursing, magna cum laude

Kristen Yeager, BS Integrative Studies

Leeper

Isaac Kaye, BSBA Management, summa cum laude

John Newman, AAS Applied Technology

Cara Say, ASN Nursing

Lucinda

Michelle Baumcratz, BSBA Human Resource Management, magna cum laude

Jonathan Lander, BS Computer Science, cum laude

Griffin Schmader, BA Political Science, magna cum laude

Marble

Becca Smith, ASN Nursing, magna cum laude

Mayport

Brock Zacherl, MBA Business Administration

Brodie Zacherl, MBA Business Administration

New Bethlehem

Kaleigh Girt, ASN Nursing, magna cum laude

Mackenzie Pence, BSED Secondary Education, English, summa cum laude

Parker

Katelyn Best, BSED Secondary Education, Social Studies

Kevin Callender, BS Integrative Studies: Communication Concentration

Anneliese Welch, BS Biology, magna cum laude

Rimersburg

Austin Barger, BS Information Systems

Jonathon Best, BS Environmental Geoscience

Courtney Rankin, BFA Art, summa cum laude

Teresa Sedoris-Palmer, BSBA Management, summa cum laude

Shaley Shick, BS Chemistry: Biochemistry Concentration

Braxton Stewart, AS Business Administration: General Management Concentration

Shippenville

Caleb Bailey, BS Molecular Biology/Biotechnology, summa cum laude

Daniel Baumcratz, BA Sociology, magna cum laude

Kelly Beveridge, BS Communication: Digital Media Concentration, summa cum laude

Rachael Brent, BS Rehabilitative Sciences, cum laude

Mark Liu, BS Physics, summa cum laude

Angela Paulson, BSN Nursing, cum laude

Madison Thomas, BSN Nursing, magna cum laude

Hunter Weaver, AS Criminal Justice

Adrian Weber, BSBA Finance, magna cum laude

Sligo

Drew Bennett, BS Integrative Studies

Tyler Murray, BSED Early Childhood/Special Education, magna cum laude

Strattanville

Emily Baker, BS Speech Pathology and Audiology, summa cum laude

James Kerle, BSBA Management, magna cum laude

Stephanie Slike, BSED Secondary Education, English, summa cum laude

Vowinckel

Angel Lacombe, BSED Special Education, magna cum laude