Clarion County Fair results

ALCOLA The following results were released for different 4-H and public Clarion County Fair competitions.

Beef cattle

Dylan Say of Emlenton, one first-place and one fourth-place.

Taylor Say of Emlenton, one first-place.

David Maleski of Clymer, one first-place.

Bailey Snyder of Mayport, one second-place.

Natalie Wingard of Shippenville, one third-place.

Broc Monrean of Fairmount City, one fifth-place.

Landree Wilson of Templeton, one first-place.

Olivia Maleski of Clymer, one second-place.

Karson Rankin of Rimersburg, one third-place.

Cole Monrean of Fairmount City, one fourth-place.

Montana Hetrick of New Bethlehem, one first-place.

Ethan Champion of New Bethlehem, one second-place.

Justin Ferringer of New Bethlehem, one third-place.

Hunter Hetrick of New Bethlehem, one fourth-place.

Baking contest

Ben Lutz of Corsica, one first-place.

Parichat Aaron of Fairmount City, one third-place.

Arthur Goodman, Jr. of Clarion, one fourth-place and one third-place.

Bella Wheeler of Knox, one first-place.

Zenobia Yeany of Marienville, one first-place.

Brittany Bish of Fairmount City, one second-place.

4-H rabbits

Finley Minich of Mayport, one first-place.

Kaylen Minich of Mayport, one second-place.

Jack Maxwell of Lucinda, two first-places and two third-places.

Regina Snyder of Corsica, six first-places and one second-place.

Rylynn Kiehl of New Bethlehem, six first-places, two second-places and one third-place.

Kate Grafton of Mayport, one first-place.

Kayla Troup of New Bethlehem, one first-place and one second-place.

Natalie Wingard of Shippenville, three first-places and two second-places and one third-place.

Megan Gourley of New Bethlehem, one first-place and one third-place.

Iris Reitz of Fairmount City, two first-places.

Archer Ferris of Emlenton, two first-places.

Tim Reichard of Clarion, one first-place, two second-places, one third-place and one fifth-place.

Hailey Sintobin of Clarion, one first-place and one second-place.

Dalton Traister of Templeton, two second-places.

Kylee King of Emlenton, one first-place and one second-place.

Jasmine Joiner of Mayport, one first-place and one second-place.

Kelsey Bish of Knox, one third-place and one fourth-place.

Clara Volpe of Fairmount City, one third-place, one fourth-place and one sixth-place.

William Volpe of Fairmount City, one fourth-place, one fifth-place and one seventh-place.

Lucas Short of Rimersburg, one first-place.

4-H horse and pony

Paige Cotton of Knox, two first-places.

Sarah Cotton of Knox, four first-places and one second-place.

Lexi Banner of Pleasantville, two first-places and two second-places.

Katie Banner of Pleasantville, three first-places and one third-place.

Amelia Nellis of Knox, two first-places and one second-place.

Jessica Cotton of Knox, three first-places and one third-place.

Brianna Minich of Fairmount City, three second-places and three third-places.

Mariah Clark of New Bethlehem, two first-places and one third-place and one fourth-place.

Nora Mason of Parker, one first-place, one third-place and four fourth-places.

Regina Snyder of Corsica, two second-places, one fourth-place and one fifth-place.

Ben Mason of Parker, one first-place and one fifth-place.

Marissa Smith of Sligo, four second-places and one third-place.

Bella Wheeler of Knox, two first-places one second-place and one fourth-place.

Taylor Cloak of Shippenville, three first-places and one second-place.

Madeliene McCauley of New Bethlehem, four second-places and one third-place.

Ella Rizzo of Rimersburg, four first-places and one fourth-place.

Trinity Blake of Seminole, one second-place, one third-place and one fifth-place.

Cammie Monrean of Fairmount City, one fifth-place.

Cadence Adams of New Bethlehem, two fifth-places.

Morgan Ross of Summerville, one third-place and one fourth-place.

Austin Kirkpatrick of Rimersburg, two first-places.

Charli Ames of Shippenville, three first-places.

Alaina Rittenhouse of Brookville, one first-place, one second-place, one third-place and one fourth-place.

Megan Gourley of New Bethlehem, two first-places and two second-places.

Paiton Rizzo of Rimersburg, one first-place, one second-place and two third-places.

Kendra Smith of Sligo, three fourth-places.

Austin Kirkpatrick of Rimersburg, two first-places.